вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Солскер убеден дека Заха е новиот Кристијано Роналдо

zaha naldenik ronaldo

Поврзани вести

За разлика од Дејвид Мојес кој не му даде ни најмала шанса за да покаже се што знае, новиот менаџер на Кардиф, Оле Гунар Солскер, после само еден одигран натпревар дојде до заклучок дека позајмениот фудбалер од редовите на Манчестер Јунајтед, Вилфред Заха ќе биде новиот Кристијано Роналдо.

„Заха е еден од најдобрите фудбалери кои некогаш сум ги гледал во живо. Мислам дека е еден од најдобрите кога е во прашање играта со топка. Многу е брз и многу е храбар. Ми личи на Кристијано Роналдо. Сепак, Заха треба сам да одлучи колку сака да успее во својата кариера, да одлучи колку ќе биде добар. Јас приметив дека многу ја сака фудбалската игра. Може да созрее, може да биде наследник на најдобриот фудбалер на денешницата, Кристијано Роналдо. До сега не сум видел некој фудбалер да работи понапорно од Роналдо”, изјави норвешкиот стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести