петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Солскер во игра за нов менаџер на Кардиф

solsker vo kardif

Поврзани вести

Сопственикот на новиот англиски премиерлигаш Кардиф Сити, Винсент Тан, експресно ја демантираше последната новинарска шпекулација дека испразнетата менаџерска фотеља му е понудена на поранешниот селектор на Англија, Свен-Горан Ериксон.

Близок извор до клубот потврди дека познатиот бизнисмен не сака соработка со познатиот сведски стручњак, а негова најголема желба, кога е во прашање менаџерската фотеља е поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед и репрезентативец на Норвешка, Оле Гунар Солскер.

Името на новиот менаџер на Кардиф Сити најверојатно ќе биде познато на стартот од новата, 2014 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести