петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Сомалиец фатен на граница со украдено возило

krazba

Последни вести

Дваесет и двегодишен Сомалиец вчера се пријавил на граничниот премин Табановце со возило „ровер“ со кумановски таблички при што било утврдено дека истото било украдено.

Тој кажал дека возилото е на неговата сопруга, но по извршените оперативни проверки утврдено е дека возилото е сопственост на лице од селоТабанобце.

Лицето е приведено, се работи на целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести