петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Сомнеж за нов случај на заразен со БИРС во Турција

Бруцелоза во Бугарија

Бруцелоза во Бугарија

Последни вести

Жена е задржана во болница во централниот турски округ Конија поради сомнеж дека е заразена ско коронавирус на блискоисточниот респираторен синдром (БИРС).

Пациентката, на возраст од 54 години, се вратила од аџилак во Мека пред една недела и веднаш побарала медицинска помош заради висока температура, гадење и повраќање.

Жената е ставена во изолација и под посебни мерки.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести