вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Сомнителниот случај во Чешка не се покажа како ебола

ebola1

Поврзани вести

Педесет и шестгодишниот Чех, кај кој според симптомите лекарите се сомневаа дека има ебола, не е заболен од оваа смртоносна болест, потврдија надлежните во Чешка.

Како што јави дописникот на МИА од Прага, пациентот, кој пред неколку недели се вратил од Либерија и има повисока температура, беше хоспитализиран и изолиран во специјално подготвеното одделение за евентуални заболени од ебола во прашката болница „На Буловце“.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести