петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 3

„Сонцата” ја изгореа Индијана

LeBron James, Kevin Durant

Поврзани вести

Лидерот во Источната конференција во НБА лига, тимот на Индијана го претрпе третиот пораз на последните пет средби, овој пат неочекувано на својот терен од Феникс Санс со 102:94.

Најзаслужен за победата на „сонцата” беше Горан Драгиќ, кој постигна 28 поени и седум асистенции. На овој натпревар Драгиќ го следеа Џералд Грин и Маркус Морис со по 16 поени, додека 15 постигна Маркиф Морис. На домашните не им помогна ниту трипл-дабл учинокот на Ленс Стивенсон од 14 поени, 10 скока и 10 асистенции.

Резултати: Индијана – Феникс 94:102, Њујорк Никс – Кливленд 117:86, Голден Стејт – ЛА Клиперс 111:92

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести