Македонија

Сонце и дожд со температура до 19 степени

Сонце и дожд со температура до 19 степени

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд кои ќе бидат позастапени во крајните западни и јужни делови од земјата. Преку денот ќе дува умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од 11 до 19 степени.

Во Скопје променливо облачно време со сончеви периоди и со умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе се искачи до 14 степени.