петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Сонце и дожд со температура до 25 степени

Времето во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност, а кон крајот на денот ќе настапи зголемување на облачноста која во ноќните часови ќе има услови за врнежи од дожд.

sonce

Поврзани вести

Времето во земјава денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе има врнежи од дожд, најпрво во јужните делови, а потоа ќе се прошируваат и кон север. Се очекува врнежите да бидат пообилни во ноќните часови и тоа во јужните и источните делови.

Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 20 до 25 степени.

Времето во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност, а кон крајот на денот ќе настапи зголемување на облачноста која во ноќните часови ќе има услови за врнежи од дожд.

Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 24 степени. Во среда наместа ќе има и појава на грмежи, а потоа до петок времето ќе биде претежно стабилно со пораст на дневната температура.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести