сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сонце и малку магла во следните два дена

sonce so oblaci

Поврзани вести

Сончево време со умерена облачност, не очекува во следните два дена, најавуваат метеоролозите од Управата за хидрометеоролошко работи.

Оттаму додаваат дека по одделни котлини и по речните долини ќе има услови за појава на слаба магла.

Од петок попладне ќе следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд.

Температурите ќе се движат од 10 до 17 степени во текот на денот, додека во ноќните часови од минус два до пет степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести