среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Сонце и облаци денеска, температура до 15 степени

Малку сонце и облаци денеска.

esen

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност и ветровито. Во утринските часови ќе има локална појава на магла.

Утринските температури ќе се движат од минус четири до четири до четири степени, а дневните температури ќе бидат од седум до 15 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 11-от степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести