Македонија

Сонце и облаци денеска, температура до 15 степени

Сонце и облаци денеска, температура до 15 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност и ветровито. Во утринските часови ќе има локална појава на магла.

Утринските температури ќе се движат од минус четири до четири до четири степени, а дневните температури ќе бидат од седум до 15 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 11-от степен.