понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Сонце и повисоки температури во деновите пред нас

sonce i nebo

Поврзани вести

Во следните денови ќе преовладува претежно сончево време со ниски утрински температури, додека дневните ќе бидат во пораст, најавуваат од Управат за хидрометеоролошки работи.

За утре метеоролозите најавуваат сончево време со температура од пет степени во Маврово до максимални 16 во Гевгелија.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 13-от степен.

Во следните денови ќе преовладува претежно сончево со температури кои ќе достигнат и 19 степени.

Заради појавата на негативни утрински температури се предупредуваат земјоделците да преземат мерки за заштита на овошките.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести