Македонија

Сонце, облаци и ветер

Сонце, облаци и ветер

Времето претпладне, на места ќе биде со зголемена облачност, а попладне сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северозападен правец

Температурата ќе се движи од од 20 до 31 Целзијусов степен.

Во Скопје претпладне облачно, а попладне сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северозападен правец.

Температурата до 27 Целзијусови степени.