недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Сонце, облаци и ветер

sonce-oblaci

Поврзани вести

Времето претпладне, на места ќе биде со зголемена облачност, а попладне сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северозападен правец

Температурата ќе се движи од од 20 до 31 Целзијусов степен.

Во Скопје претпладне облачно, а попладне сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северозападен правец.

Температурата до 27 Целзијусови степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести