среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Сончево со температура до 36 степени

soncevo-i-toplo-vreme-so-temperatura-do-37-stepeni

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер.

Утринската температура до 19 Целзијусови степени, а дневната ќе се движи од 28 до 36 Целзијусоови степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала локална локална облачност и со слаб умерен северен ветер.

Утринската температура ќе достигне до 19, а дневната до 34 степени.

Ќе следува период на стабилно, суво и топло време. До четврток ќе дува повремено умерен северен ветер, а од петок ветерот ќе биде претежно југоисточен. Во петок ќе има мало наоблачување, но и понатаму ќе се задржи суво. Суво ќе биде  и за време на викендот.

 

Најчитани вести