вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Сончево и топло време

sonce-vreme-temperatura

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени.

Следува период на стабилно, суво и топло време. Во почетокот на наредната недела се очекува да биде уште потопло, кога на места можно е дневната температура да достигне и до 40 степени.

Најчитани вести