четврток, 8 декември 2016  |  Вести денес: 0

Сончев и топол викенд, од понеделник дожд

За викендот времето ќе биде претежно стабилно и релативно топло. Во недела попладне и во понеделник повремено ќе дува засилен југоисточен ветер.

Сончево со локални врнежи од дожд

Сончево со локални врнежи од дожд

Поврзани вести

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од девет до 19 степени.

За викендот времето ќе биде претежно стабилно и релативно топло. Во недела попладне и во понеделник повремено ќе дува засилен југоисточен ветер.

Во понеделник брзината на ветерот на моменти ќе надминува 90 км/час. Под влијание на влажен бран во понеделник кон крајот на денот и во вторник ќе има врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни.

Најчитани вести