среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Не очекува сончев викенд и потопло време

Не очекува сончев викенд и потопло време, од недела попладне зголемување на облачноста и дожд.

soncevo-vreme-so-temperatura-do-35-stepeni

Поврзани вести

Не очекува сончев викенд и потопло време, од недела попладне зголемување на облачноста и дожд.

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната од 17 до 23 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 22 степени.

Викендов сончево, од недела попладне зголемување на облачноста и дожд

Викендов сончево, од недела попладне зголемување на облачноста и дожд

Викендов сончево, од недела попладне зголемување на облачноста и дожд

Во наредните денови во земјава ќе преовладува сончево време со умерена облачност. Температурата на воздухот ќе биде во постепен пораст, а од недела попладне се очекува зголемување на облачноста и повремени локални врнежи од дожд.

Какво време не очекува до крајот на овој месец, погледнете на следниот линк.

Најчитани вести