вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 53

Сончев викенд со температура до 15 степени

Во Скопје, во сабота максималната тампература во денот ќе биде 12 Целзијусови степени, а во недела 10 Целзијусови степени.

esen-sonce

Последни вести

Не’ очекува сончев викенд. Максималната температура во сабота и недела ќе достигне до 15°C.

Во Скопје, во сабота максималната тампература во денот ќе биде 12 Целзијусови степени, а во недела 10 Целзијусови степени.

Во наредните денови пред викндот ќе преовладува стабилно време со ниски утрински температури.  Во петок се очекува дневната температура да достигне до 15 степени.

sabota

 

nedela

Најчитани вести