Македонија

Сончево и потопло време

Сончево и потопло време

Времето  во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од девет до 17 степени,  а дневната од 25 до 32 степена.

Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.  Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе се искачи до 29 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 8.

И натаму следува период на претежно стабилно и потопло време, со слаб до умерен северен ветер, а температурите ќе бидат без поголеми промени.