Македонија

Сончево и студено време со северен ветер

Сончево и студено време со северен ветер

Сончево и студено време, со мала до умерена облачност не очекува во текот на денешниот ден. Како што информира УХМР, денес ќе дува слаб до умерен северен ветер, особено во источните делови и долж Повардарието.

Температурата ќе се движи од минус еден до минус пет, а дневната ќе достигне до три степени.

Во Скопје ќе биде сончево и студено, со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата до 0 степени.

Најстудено во сабота наутро

Најстудено во сабота наутро
Најстудено во сабота наутро

Продолжува периодот на стабилно, суво и студено време со ниски утрински температури. Најстудено ќе биде во сабота наутро, кога на повеќе места температурата ќе се спушти под -12 степени.