вторник, 27 јуни 2017  |  Вести денес: 2

Сончево и топло до крајот на неделава

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

133243048

Поврзани вести

Максималните температури ќе бидат повисоки од просечните за овој период од годината и ќе достигнат до 25 степени.

Во западните делови ќе имa услови за ретка појава на краткотраен дожд, особено во вторник и четврток.

Најчитани вести