Македонија

Сончево и топло со температура до 20 степени

Сончево и топло со температура до 20 степени

Сончево и топло време не очекува во текот на денешниот ден. Во западните делови ќе биде променливо облачно со умерен ветер од северозападен правец.

Утринската температурата ќе се движи од минус 2 до 5, а дневната од 12 до 20 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност и слаб ветер од северозападен правец. Температурата ќе достигне до 14 степени.

До среда ќе се задржи стабилно и релативно топло време, што ќе услови понатамошно топење на снежната покривка на планините. Во вторник и среда, по одделни котлини има услови за појава на магла во утринските часови.