петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончево и топло време

Во Скопје слично време со температура до 29 степени

soncevo-i-potoplo-vreme

Поврзани вести

Сончево и топло време не очекува денес. Ќе има појава на мала до умерена локална облачност и слаб југоисточен ветер.

По одделни котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла. УВ индексот ќе изнесува 6.

Температурата ќе се движи од 21 до 31 степен.

Во Скопје слично време со температура до 29 степени.

 

 

 

Најчитани вести