Македонија

Сончево и топло време

Сончево и топло време

Сончево и топло време не очекува денес. Ќе има појава на мала до умерена локална облачност и слаб југоисточен ветер.

По одделни котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла. УВ индексот ќе изнесува 6.

Температурата ќе се движи од 21 до 31 степен.

Во Скопје слично време со температура до 29 степени.