Македонија

Сончево и топло време со умерена облачност

Сончево и топло време со умерена облачност

Сончево и топло време со умерена облачност и со утринска магла по котлините не очекува во текот на денешниот ден. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец.

Температурата ќе се движи од седум до 16 степени.

Во Скопје сончево со умерена облачност

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец. Температурата ќе достигне до девет степени.

Во Скопје сончево со умерена облачност
Во Скопје сончево со умерена облачност

Утре ќе биде променливо облачно со локален дожд и ќе дува засилен ветер од југозападен правец. Од среда се очекува опаѓање на дневната температура што ќе предизвика врнежите на некои од повисоките места и на планините да преминат во снег.