четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Сончево и топло време со температура до 37 степени

soncevo-i-toplo-vreme-so-temperatura-do-37-stepeni

Поврзани вести

Времето денес ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 35 степени.

УВ ќе изнесува 8.

Најчитани вести