вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Сончево и топло време, температура до 38 степени

Максималната температура 38 степени

soncevo-i-potoplo-vreme

Поврзани вести

Денес не очекува сончево и топло време, а максималната температура ќе достигне до 38 степени.

Во попладневните часови ќе има изолирана појава на дожд и ретки грмежи особено во западните делови. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 21, а дневната од 31 до 38 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 8.

 

Наредните денови ќе преовладува сончево и топло време, во попладневните часови со изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи.

За време на викендот и во почетокот на наредната недела се очекува нестабилноста да биде поизразена и застапена на повеќе места.

Најчитани вести