петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Сончево и топло време, температури до 36 степени

До крајот на неделава продолжува периодот на многу топло време за овој дел од годината

soncevo-i-potoplo-vreme

Поврзани вести

Во Македонија денес не очекува сончево и многу топло време со мала до умерена облачност. Попладне во северните делови ќе има услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе биде од 10 до 18, а дневната од 31 до 37 степени, додека УВ индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе достигне 36 степени.

До крајот на неделава продолжува периодот на многу топло време за овој дел од годината, со дневни температури од 31 до 38 степени. Во недела ќе дува умерен, повремено засилен западен ветер, а од попладнето се очекува да настапи позначителна промена на времето со пад на дневната температура и локален дожд.

 

Најчитани вести