петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Сончево и топло време, викендов не очекува дожд

toplo vremeeeee

Поврзани вести

Денес во Македонија ќе има сончево и топло време со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 31 до 38 степени.

Според прогнозите на Управата за хидрометеролошки работи, во петок ќе имаме сончево и топло време, во попладневните часови со изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. За време на викендот и во понеделник времето се очекува да биде нестабилно на повеќе места, со интензивен пороен дожд, електрични празнења и засилен ветер.

Најчитани вести