понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 5

Сончево со мала облачност и со температура до 36 степени

sonceee2

Поврзани вести

Сончево време со мала облачност не очекува  во текот на денешниот ден. Ќе дува слаб променлив ветер. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Температурата ќе се движи од 27 до 36 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб променлив ветер.

Температурата ќе достигне до 34 степени.

До крајот на работната недела времето ќе биде стабилно со пораст на дневната температура. Во сабота попладне и во недела во текот на денот претежно во западните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Во недела ќе дува и повремено засилен северен ветер.

Најчитани вести