петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Сончево со мала до умерена облачност, температурата до 35 степени

soncevo-vreme-640x341

Поврзани вести

Сончево време со мала до умерена локална облачност и со температура до 35 степени не очекува во текот на денешниот ден.

Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во Пелагонија засилен северен ветер, каде што повремено ќе достигнува брзина околу 70км/ч.

Минималните температури ќе бидат од 14 до 21, а максималните до 35 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен северен ветер. Температурата ќе достигне до 33 степени.

Во вторник во вечерните часови,  како и во среда попладне и во текот на ноќта  кон четврток ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Температурите ќе бидат во благо опаѓање.

Најчитани вести