четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Сончево и потопло време со мала локална облачност

Сончево и потопло време со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец не очекува денес.

soncevo-esen-2

Поврзани вести

Сончево и потопло време со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец не очекува денес.

Температурата ќе се движи од 14 до 22 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Температурата ќе достигне до 19 степени.

До среда под влијание на потопла воздушна маса дневните температури ќе бележат благ пораст, а условите за појава на утринска магла ќе бидат мали. Веќе од четврток ќе потпаднеме под северно воздушно струење кое ќе предизвика постепено опаѓање на дневните температури.

Најчитани вести