петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 15

Сончево и потопло време, температури до 23 степени

soncevo-10-17068

Поврзани вести

Температурата ќе се движи од 16 до 23 степени.

Во Скопје ќе биде  сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен и североисточен правец.

Температурата ќе достигне до 23 степени.

Во понеделник времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Во вторник попладне ќе има локални врнежи од дожд со ретки грмежи и ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец.

Температурата до среда ќе биде во благо опаѓање, а потоа во наредните денови се очекува стабилизирање и повторно затоплување на времето.

Најчитани вести