среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Сончево и малку потопло време

Сончево и малку потопло време со умерена облачност и со слаб северен ветер не очекува денес. Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 17 до 23 степени.

soncevo1-520x311

Поврзани вести

Сончево и малку потопло време со умерена облачност и со слаб северен ветер не очекува денес. Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 17 до 23 степени.

Во Скопје сончево и малку потопло

Во Скопје слично време, сончево и малку потопло со умерена облачност и со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 21 степен.

Следува период на сончево и потопло време

Следува период на сончево и потопло време

Следува период на сончево и потопло време

Како што најавуваат од УХМР, следува период на сончево и потопло време со умерена облачност. Дневната температура ќе биде во постепен пораст, односно ќе се движи во интервал од 20 до 29 степени. УВ-индексот ќе има вредност 5.

Какво време не очекува во октомври, проследете на следниот линк.

Најчитани вести