понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 75

Сончево со слаба магла

Во Скопје слично време со температура до 13 степени.

fokdf

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и слаба магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Минималните утрински температури ќе бидат од минус три до три, а максималните дневни од 11 до 17 степени.

Во Скопје слично време со температура до 13 степени.

Најчитани вести