петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 45

Сончево со локална облачност и температура до 11 степени

Во утринските часови ќе има магла, потоа ќе следи разведрување

sonce so oblaci

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност. Во утринските часови ќе има појава на магла.

Ќе дува умерен северен и северозападен ветер,  кој што на одредени места ќе достигне брзина и до 25 километри на час.

Температурите ќе се движат од пет до 11 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до шест степени.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести