среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 46

Сончево со температура до 13 степени

Во Скопје сончево со умерена облачност и со умерен ветер од северен правец.

soncevo1-640x320

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од девет до 16 степени.

Во Скопје сончево со умерена облачност и со умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе се искачи до 13 степени.

Во наредните денови ќе преовладува сончево време со умерена облачност. Зголемување на облачноста ќе има во четврток и во недела кога ќе има услови и за слаб локален дожд. Утринските температури наместа ќе се спуштат под нула, а дневните ќе бидат во пораст особено за викендот и во првите денови од наредната недела.

Најчитани вести