вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Сончево со темперратура до 32 степени

soncevo-vreme-so-temperatura-do-35-stepeni

Поврзани вести

Времето денеска ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност. УВ индексот ќе изнесува 7.

Максималната температура ќе се движи од 23 до 32 Целзијусови степени.

Сончево со мала до умерена облачност ќе биде и во наредните три дена, а максималната температура ќе се движи од 26 до 36 Целзијусови степени.

Најчитани вести