Македонија

Сончево со умерена облачност

Сончево со умерена облачност

Сончево време со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер не очекува во текот на денешниот ден. Утринската температура ќе се движи од четири до осум, а дневната од 13 до 19 степени.

Во Скопјe сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 16 степени.

Во недела попладне и во понеделник повремено ќе дува засилен југоисточен ветер.

Во понеделник брзината на ветерот на моменти ќе надминува 90 км/час. Под влијание на влажен бран во понеделник кон крајот на денот и во вторник ќе има врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни.