недела, 4 декември 2016  |  Вести денес: 2

Сончево со температура до 12 степени

Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност и со слаб североисточен ветер.

Погледнете какво време не' очекува месецов

Погледнете какво време не' очекува месецов

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб североисточен ветер. Во јужните делови од земјава облачноста ќе се зголемува.

Утринската температура ќе се движи од минус шест до три, а дневната од шест до 12 степени.

Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност и со слаб североисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус еден, а дневната ќе достигне до 10 степени.

Најчитани вести