понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 13

Сончево со температура до 17 степени

Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до 14 степени.

sonce(8)

Последни вести

Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од 11 до 17 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до 14 степени.

Во недела ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со умерен до засилен јужен ветер. Утринските температури ќе се движат од нула до шест, а дневните од 14 до 20 степени.

Најчитани вести