недела, 26 март 2017  |  Вести денес: 18

Сончево со температура до 29 степени

Во Скопје слично време со температура од 14 до 29 степени.

sonce-so-oblaci-655x400

Последни вести

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала, а попладне во планинските делови со малку зголемена облачност. Во западните делови понекаде ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи, а ќе дува и слаб северен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 16, а дневната од 24 до 32 степена.

Во Скопје слично време со температура од 14 до 29 степени.

Стабилно и потопло ќе биде во четврток и петок. За време на викендот во попладневните часови ќе има услови за локален дожд, а тие во сабота ќе бидат проследени со појава на грмежи претежно во планинските делови.

Најчитани вести