среда, 29 март 2017  |  Вести денес: 7

Сончево со температура до 33 степени

Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од североисточен правец.

soncevo-vreme-so-temperatura-do-35-stepeni

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде стабилно, суво и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер претежно од североисточен правец, долж Повардарието повремено ќе засилува.

Утринската температура ќе се движи од осум до 17, а дневната од 26 до 33 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 31 степен.

УВ-индексот ќе има вредност 7.

За време на викендот и во понеделник ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Од вторник нашето подрачје ќе биде под влијание на влажен бран од Медитеранот од кој се очекува да наврнат поголеми количини на воден талог и значително опаѓање на температурата на воздухот.

Најчитани вести