петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 28

Сончево со температура до 33 степени

Денес времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец.

soncevo-vreme-640x341

Поврзани вести

Денес времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец.

Попладне во западните и југозападните подрачја не е исклучена ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Минималната температура ќе се движи од 11 до 18, а максималната температура од 26 до 33 степени. УВ индексот изнесува 8.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има услови за краткотраен дожд. Температурата од 16 до 31 степени целзиусови.

Најчитани вести