недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сончево и топло за продолжениот викенд

Сончево и топло време не очекува и за време на овој продолжен викенд.

soncevo1-520x311

Поврзани вести

Сончево и топло време не очекува и за време на овој продолжен викенд.

Сончево и топло со температура до 36 степени

Сончево и топло време, температура до 36 степени

Сончево и топло време, температура до 36 степени

Според најавите денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 29 до 36 степени.

Во Скопје слично време

Во Скопје слично време

Во Скопје слично време

Слично ќе биде времето и во главниот град. Во Скопје ќе преовладува сончево и топло време. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 36 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Според најавите, се очекува во следниот период да настапи стабилно, суво и топло време.

 

Најчитани вести