вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 55

Сончево и топло пртепладне, попладне дожд

И во наредните денови променливо облачно со сончеви периоди

И во наредните денови променливо облачно со сончеви периоди

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има изолирана појава на  нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, информираат од УХМР.

Ќе дува умерен, а долж Повардарието силен северозападен ветер кој на моменти ќе достигнува до околу 70 км/час. Утринската температурата ќе се движи од 12 до 19, а дневната од  21 до 30 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до силен северозападен ветер. Утринската температура до14 степени, а дневната ќе достигне до 26 степени.

И во наредните денови променливо облачно со сончеви периоди

И во наредните денови променливо облачно со сончеви периоди

И во наредните денови променливо облачно со сончеви периоди

Во наредните денови не се очекува значителна промена на времето. Ќе преовладува променливо облачно со сончеви периоди и релативно свежо за овој период од годината, а во попладневните часови повторно ќе има услови нестабилност со појава на краткотраен пороен дожд, ретки грмежи и засилување на ветерот.

Најчитани вести