Македонија

Сончево и потопло време со температура до 15 степени

Сончево и потопло време со температура до 15 степени

Сончево и потопло време со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини не очекува во текот на денешниот ден. Во западните делови ќе дува слаб до умерен западен ветер.

Како што информираат од УХМР, се очекува утринската температура да се движи од минус пет до минус два, а дневната од седум по одделни котлини до 15 степени во крајните југоисточни делови од земјава.

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со утринска магла. Утринската температура ќе се спушти до минус два, а дневната ќе се искачи до осум степени.

Значителна промена на времето во следните два дена

Во следните два дена не се очекува значителна промена на времето.

Значителна промена на времето во следните два дена
Значителна промена на времето во следните два дена

Ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена облачност и со појава на утринска магла по одделни котлини. Утринските и дневните температури не се очекува да се менуваат, меѓутоа во четврток дневната температура во крајните југоисточни делови се очекува да достигне до 18 степени.