сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Сончево и топло време со температура до 25 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб јужен ветер.

prolet

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од 19 до 25 степени.

Во Скопје слично време, сончево и топло. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 23 степени.

Најчитани вести