петок, 24 март 2017  |  Вести денес: 0

Сончево и топло време со температура до 31 степен

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло со мала облачност и со слаб јужен ветер. Температурата ќе се движи од седум до 28 степени.

soncevo

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност особено на југот и со слаб до умерен јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а  дневната од 25 до 31 степени.

УВ индексот ќе има висока вредност, седум.

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло со мала облачност и со слаб јужен ветер.

Температурата ќе се движи од седум до 28 степени.

Под влијание на многу топла воздушна маса со потекло од Африканскиот континент во следните денови во нашата земја ќе се задржи стабилно, суво и многу топло време за овој период од нашата година, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Најчитани вести