петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

Сончево и топло време со температура до 31 степен

sonce136

Поврзани вести

Сончево и многу топло време со мала облачност не очекува во текот на денешниот ден. Попладне ќе има услови за изолирана нестабилност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец кој попладне локално ќе се засилува. УВ индексот ќе изнесува 8.

Температурата ќе се движи од 25 до 33 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 31 степен.

Најчитани вести