вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 44

Сончево со умерена облачност, попладне можна појава на дожд

letoooo

Поврзани вести

Сончево време со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец не очекува во текот на денешниот ден.

Попладне во западните и југозападните подрачја не е исклучена ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. УВ-индексот ќе изнесува 8. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец.

Температурата ќе достигне до 31 степен.

Во наредните денови ќе биде претежно стабилно со пораст на температурата, но до петок во попладневните часови не е исклучена ретка појава на краткотраен дожд со грмежи, претежно во западните делови.Особено топло ќе биде за време на викендот и во понеделник.

Најчитани вести