понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 16

Сончево со умерена облачност и со температура до 24 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од 17 до 24 степени.

soncevo-i-toplo-vreme-so-temperatura-do-31-stepen

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од 17 до 24 степени.

Во Скопје сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе достигне до 23 степени.

Од сабота кон крајот на денот до вторник ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен дожд и со умерен до засилен ветер, претежно од западен правец.

Најчитани вести